קידום אתרים

הכול על תוכן כפול

הכול על תוכן כפול

הכול על תוכן כפול

לאחרונה אנחנו עדים לתופעה נפוצה באתרי אינטרנט ברשת , "תוכן כפול" שמה , תופעה מאוד בעייתית מבחינת בעל האתר כי היא יכולה לפגוע באתר בצורה מאוד משמעותית.

תוכן כפול – תוכן שנמצא ביותר מדף אחד ברשת בין אם בתוך האתר עצמו ובין אם בין שני אתרים שונים או יותר. תופעות נפוצות של תוכן כפול, הדרכים לזהות אותם ואופן הטיפול בהם:

1. העתקת מאמר/כתבה או כל דף כלשהוא מאתר אחר
לא מעט אתרי אינטרנט ברשת שמעוניינים להגדיל את כמות התוכן באתרם, או שראו כתבה מעניינת שיכולה להיות רלוונטית עבור הגולשים שלהם פשוט לוקחים את המאמר איך שהוא ושמים אותו באתר שלהם ( גם אם נותנים קרדיט לכותב המאמר פעול מסוג זה פוגעת ברב המקרים בשני האתרים ), פעולה כזו פוגעת בשני האתרים וגוגל מזהה שיש את אותו תוכן בשני אתרים שונים. ברגע שאיתרתם את התוכן הכפול, בקשו מבעל האתר להסיר את התוכן המועתק.


2. שתי גרסאות של מאמר – רגיל וגרסאת הדפסה
קיימים אתרי אינטרנט ברשת אשר מכילים מאמרים : אתרי חדשות, אתרי כלכלה ועוד.. אשר אנחנו הגולשים קוראים את המאמר מדפי האתר וברגע שאנחנו בוחרים להדפיס את אותו מאמר שאהבנו אנחנו לוחצים על גרסת הדפסה והאתר פותח לנו את אותו מאמר בדף שונה שנוכל להדפיס רק את אותו מאמר ללא עיצוב גרפי ותוספות נוספות. במילים אחרות מדובר בתוכן זהה בשני דפי אינטרנט באתר, במצב כזה מומלץ להגדיר ל"רובוט" לא לאנדקס את הגרסת הדפסה על ידי שימוש בתגית noindex.


3. רישום אתר באינדקסים ופרסום באינטרנט
תופעה נוספת של תוכן כפול הינה כאשר בעל אתר מעוניין לפרסם / לרשום את האתר לאתרים שונים באינטרנט ומספק לאותם מקורות תוכן הקיים באתר ( תקציר אודות החברה ) במקרים מסוג זה הדבר הנכון לעשות הוא ליצור טקסט שונה לפרסום באינטרנט וטקסט ייחודי לאתר האינטרנט שלנו בכדי למנוע מצבים של פסילות בגוגל.

4. עמוד בית כפול
עמוד בית כפול, נשמע קצת הזוי אבל זה קורה, עמוד בית כפול יכול לקרות מהרבה סיבות, הסיבה הנפוצה ביותר היא קישור לא אחיד בתוך האתר שלכם ל: http://www.example.co.il/index.html , http://www.example.co.il/

קישור כזה יכול לגרום  לכפילויות לא רצויות, כלומר מדובר בשתי כתובות אינטרנט שונות אך התוכן בהם הוא זהה לחלוטין, יש לבדוק את הקישורים הפנימיים לאתר והקישורים החיצוניים לאתר ולוודא שהם אחידים ולא מאפשרים כפילויות מסוג זה. 

פתרון נוסף לתופעה זו היא : הפנייה 301 

תופעה נוספת של עמוד בית כפול WWW 
 http://example.co.il , http://www.example.co.il שני אתרים זהים אך מאונדקים בשתי צורות שונות בגוגל, מומלץ להגדיר ב google web master tool את הצורה בה אנו מעוניינים שגוגל יאנדקס את אתר האינטרנט שלנו.

כאשר מגלים נפילות קיצוניות במיקומי האתר בגוגל קיים סיכוי גדול שמדובר בתופעות של כפילות תוכן וכדאי לחפש ולבדוק את התכנים באתר ואת הייחודיות של התכנים ברשת.

דרכים למציאת תוכן כפול:
copyscape - כלי המאפשר איתור תוכן כפול ברשת ע"י הזנת כתובת האתר או כתובת עמוד ספציפי.
מאמרים נוספים »
הקמת אתרים
GO2SEO - הכול על תוכן כפול כל הזכויות שמורות GO2SEO קידום אתרים 2010